Zagadki Jeża Pepe - Orzechy - okładkaZagadki jeża Pepe. Orzechy

Seria: Zagadki jeża Pepe
Tekst: Rozalia Niedźwiecka
Ilustracje: Angelika Salska
Warszawa 2014
21 x 21 cm
Oprawa twarda
Stron 28
ISBN 978-83-938454-1-5
Cena detal. 27,90 zł

Orzechy - rozkładówka 1

Przed zbliżającą się zimą zwierzęta zaczynają gromadzić pożywienie. Każdy chowa je w tylko dla siebie wiadomym miejscu. Wiewiórka zbiera orzechy. Przed złożeniem ich w dziupli, suszy je na dachach. Orzechy niespodziewanie zaczynają znikać. Wiewiórka zmienia miejsca, w których je suszy. Z każdego kolejnego miejsca orzechy ktoś zabiera.

Orzechy - rozkładówka 2

Zmartwiona tym, że nie będzie miała czym karmić zimą potomstwa udaje się po pomoc do jeża Pepe.  Rozpoczyna się śledztwo. Trudne, ponieważ na podwórzu niewiele jest zwierząt jadających orzechy.

Intryga, humor, wiedza i na końcu morał towarzyć będzą jeżowi Pepe w rozwiązaniu zagadki ginących orzechów. Jak wpadnie na ich trop? Może doprowadzi do tego pewne nieplanowane spotkanie?

O serii

Płynące w spokoju i przyjaźni życie podwórkowych zwierząt od czasu do czasu zakłócają zagadkowe wydarzenia. Wiewiórce giną orzechy, które suszy na zimę. Pewnego letniego poranka z warzywnego ogrodu znika cała sałata, którą wszyscy uwielbiają. Kury coraz częściej znajdują rozbite jajka w kurniku. Ktoś czy coś każdej nocy niszczy pająkowi cierpliwie tkaną pajęczynę. Kobyła gubi swój ukochany album. Pies Muchomor zakopuje w ziemi kości, których już nie odnajduje. Gdy okolica tonie w kwiatach, niespodziewanie chorują pszczoły. Pod osłoną nocy ktoś ścina w sadzie starą jabłoń. A wszystkie te zagadki krok po kroku rozwiązuje bohater nowej serii książek „Zagadki jeża Pepe“ – tytułowy jeż Pepe.

Uznawany za najmądrzejszego mieszkańca podwórza Pepe ratuje swych przyjaciół z niemałych opresji. Robi to z humorem i sympatią. A przy okazji subtelnie pokazuje swoim sąsiadom z podwórza, co w ich życiu jest ważne. Rozalia Niedźwiecka, autorka serii opowieści, potrafi po mistrzowsku budować napięcie i do końca zaskakiwać czytelnika. Z kolei Angelika Salska doskonale oddaje to napięcie w ilustracjach, stopniowo uchylając rąbka tajemnicy.

Seria książek „Zagadki jeża Pepe“ skierowana jest do dzieci od lat czterech. Zainteresuje także te, które czytają już same. Co ważne, poszczególne tomy czytać można niezależnie. Każdy ma odrębną fabułę.

 

 

pobrane